Dla dzieci

PSYCHOLOG DLA DZIECI I RODZICÓW

Dzieci, które spotykałam na swojej drodze zawodowej, nauczyły mnie wiele. Codzienny kontakt z nimi połączony z wiedzą merytoryczną pozwala mi dzisiaj powiedzieć, że coraz bardziej rozumiem ich świat, ich zmieniające się potrzeby i drogi, na których możemy się wspólnie spotkać. Dysponuję wachlarzem sprawdzonych metod pomocy dzieciom w przezwyciężaniu ich problemów, którymi na co dzień dzielę się z rodzicami i nauczycielami.

POMOC DZIECIOM

Dzieci i młodzież przeżywają różnego rodzaju problemy. Rodzice często czują się zagubieni, które myśli czy zachowania dziecka są w normie i charakteryzują dany wiek rozwojowy, a które wykraczają poza nią.

Zapraszam serdecznie każdego rodzica (opiekuna), który:

 • niepokoi się jakimkolwiek zachowaniem swojego dziecka
 • pragnie pomóc dziecku przeżywającemu trudną sytuację
 • czuje, że dziecko coraz bardziej się oddala i zamyka w sobie
 • doświadcza codziennych, wyczerpujących obie strony, konfliktów
 • martwi się o rozwój psycho-społeczny dziecka, m.in jego relacje z rówieśnikami

 

Jak pracuję?

Na pierwszej konsultacji, która odbywa się bez udziału dziecka, zbieram jak najwięcej informacji na temat małoletniego ( oraz zaistniałego problemu) i pomagam rodzicom ustalić kierunek dalszych działań.

Bardzo często jedna lub kilka konsultacji z rodzicami okazuje się wystarczająca, aby pomóc dziecku. Rodzic, pełniący rolę konsultanta i współpracownika, wdraża pewne rozwiązania, które przynoszą poprawę funkcjonowania i komfortu dziecka.

Czasami potrzebna jest obserwacja dziecka w jego naturalnym środowisku (przedszkole, dom), terapia z dzieckiem bądź współpraca z innymi specjalistami. Każda sytuacja jest bardzo indywidualna a forma pracy dostosowywana jest do wieku dziecka.

W mojej pracy dotyczącej dzieci kieruję się trzema zasadami:

 • staram się wykorzystać wszystkie możliwości zanim zaproszę dziecko do gabinetu na indywidualne spotkanie (zasada ta nie dotyczy nastolatków)
 • samopoczucie rodzica jest dla mnie równie istotne jak samopoczucie dziecka, dlatego że ma ono bezpośredni wpływ na dziecko
 • współpraca z rodzicem bądź opiekunem jest nieodłącznym elementem pomocy dziecku

Zapraszam serdecznie każdego rodzica, który potrzebuje wsparcia merytorycznego oraz emocjonalnego.

Jeżeli niepokoisz się o swoje dziecko ( w każdym wieku), zadzwoń albo wyślij wiadomość z prośbą o kontakt: 668 443 079 ( krótka konsultacja telefoniczna jest bezpłatna i niezobowiązująca)

psycholog-dzieciecy-gdansk

Skontaktuj się

Konsultacja telefoniczna jest bezpłatna i niezobowiązująca.

COACHING RODZICIELSKI

Czym jest coaching rodzicielski?

Jest to forma wsparcia rodziców polegająca na wzmacnianiu kompetencji rodzicielskich i pogłębianiu więzi między rodzicami a dziećmi. Każdy rodzic przeżywa czasem chwile, kiedy czuje potrzebę zatrzymania się i zastanowienia czy idzie w dobrą stronę, czy wychowanie własnego dziecka nie wymyka się mu spod kontroli, czy robi wszystko, żeby przygotować dziecko do wejścia w dorosłe życie. Coaching rodzicielski pomaga zrobić „porządek” w tej dziedzinie życia.

Rodzic jest tutaj ekspertem, który przy pomocy coacha odpowiada sobie na różne pytania, m.in.:

 • Jakim chcę być rodzicem?
 • Jakie wartości chcę przekazać mojemu dziecku?
 • Jakie kompetencje są ważne dla mojego dziecka, które stanie się kiedyś dorosłym? Jak mogę wesprzeć ich rozwój?
 • Jakie obowiązki i przywileje chciałbym wprowadzić w codzienność mojego dziecka?
 • Jaką więź chciałbym mieć ze swoim dzieckiem?
 • Czego potrzebuję, żeby stać się rodzicem takim jakim chciałbym być?

 

W trakcie sesji ustalane są cele – ważne dla rodzica i zgodne z jego wartościami. Zadaniem coacha jest wspieranie rodzica w rozwoju siebie, swoich kompetencji rodzicielskich oraz we wdrażaniu rozwiązań w życie.

Zainteresowany coachingiem rodzicielskim?

skontaktuj się i umów na spotkanie

POMOC MŁODZIEŻY

W zakładce OFERTA DLA MŁODZIEŻY znajdziesz dodatkowe formy pomocy dla nastolatków, m.in.: Cykl zajęć: „ CO DALEJ?…” – wsparcie młodzieży stojącej przed wyborem ścieżki edukacyjnej lub zawodowej (forma indywidualna lub grupowa)

Drodzy Rodzice!

Nawet nie wiemy kiedy a stoimy przed wyzwaniem związanym ze wsparciem naszych pociech w podejmowaniu jednej z najważniejszych decyzji życiowych – wybór dalszej ścieżki edukacyjnej bądź zawodowej. Z doświadczenia wiem, że prawie zawsze jesteśmy autorytetami dla naszych dzieci i nawet gdy nam się wydaje, że nasza opinia niewiele dla Nich znaczy – jest inaczej. Co jednak, kiedy rzeczywiście nie wiemy jak pomóc dziecku? Co doradzić kiedy widzimy jego zróżnicowane talenty? Jak wesprzeć kiedy nie chcemy nic podpowiadać, żeby nie brać na siebie ciężaru takiej decyzji?…Jak pomóc kiedy nasz syn/ córka jest wciąż zagubiony/-a a czas podejmowania decyzji zbliża się nieubłaganie?…

Przez ostatnie lata prowadziłam spotkania indywidualne i grupowe z uczniami, które miały na celu towarzyszenie im w procesie podejmowania decyzji edukacyjno – zawodowych. Program: „CO DALEJ?…” jest owocem tych doświadczeń i odpowiedzią na wielkie potrzeby młodzieży, by towarzyszyć im w tym procesie.

psycholog-nastolatki-gdansk

Zobacz ofertę dla młodzieży

Wróć do oferty głównej

Zobacz co jeszcze mam w swojej ofercie