Dla dzieci

PSYCHOLOG DLA DZIECI I RODZICÓW

Dzieci, które spotykałam na swojej drodze zawodowej, nauczyły mnie wiele. Codzienny kontakt z nimi połączony z wiedzą merytoryczną pozwala mi dzisiaj powiedzieć, że coraz bardziej rozumiem ich świat, ich zmieniające się potrzeby i drogi, na których możemy się wspólnie spotkać. Dysponuję wachlarzem sprawdzonych metod pomocy dzieciom w przezwyciężaniu ich problemów, którymi na co dzień dzielę się z rodzicami i nauczycielami.

POMOC DZIECIOM

Dzieci i młodzież przeżywają różnego rodzaju problemy. Rodzice często czują się zagubieni, które myśli czy zachowania dziecka są w normie i charakteryzują dany wiek rozwojowy, a które wykraczają poza nią.

Zapraszam serdecznie każdego rodzica (opiekuna), który:

 • niepokoi się jakimkolwiek zachowaniem swojego dziecka
 • pragnie pomóc dziecku przeżywającemu trudną sytuację
 • czuje, że dziecko coraz bardziej się oddala i zamyka w sobie
 • doświadcza codziennych, wyczerpujących obie strony, konfliktów
 • martwi się o rozwój psycho-społeczny dziecka, m.in jego relacje z rówieśnikami

 

Jak pracuję?

Na pierwszej konsultacji, która odbywa się bez udziału dziecka, zbieram jak najwięcej informacji na temat małoletniego ( oraz zaistniałego problemu) i pomagam rodzicom ustalić kierunek dalszych działań.

Bardzo często jedna lub kilka konsultacji z rodzicami okazuje się wystarczająca, aby pomóc dziecku. Rodzic, pełniący rolę konsultanta i współpracownika, wdraża pewne rozwiązania, które przynoszą poprawę funkcjonowania i komfortu dziecka.

Czasami potrzebna jest terapia z dzieckiem bądź współpraca z innymi specjalistami. Każda sytuacja jest bardzo indywidualna a forma pracy dostosowywana jest do wieku dziecka.

W mojej pracy dotyczącej dzieci kieruję się trzema zasadami:

 • staram się wykorzystać wszystkie możliwości zanim zaproszę dziecko do gabinetu na indywidualne spotkanie (zasada ta nie dotyczy nastolatków)
 • samopoczucie rodzica jest dla mnie równie istotne jak samopoczucie dziecka, dlatego że ma ono bezpośredni wpływ na dziecko
 • współpraca z rodzicem bądź opiekunem jest nieodłącznym elementem pomocy dziecku

Zapraszam serdecznie każdego rodzica, który potrzebuje wsparcia merytorycznego oraz emocjonalnego.

Jeżeli niepokoisz się o swoje dziecko ( w każdym wieku), zadzwoń albo wyślij wiadomość z prośbą o kontakt: 668 443 079 ( krótka konsultacja telefoniczna jest bezpłatna i niezobowiązująca)

psycholog-dzieciecy-gdansk

Skontaktuj się

Konsultacja telefoniczna jest bezpłatna i niezobowiązująca.

COACHING RODZICIELSKI

Czym jest coaching rodzicielski?

Jest to forma wsparcia rodziców polegająca na wzmacnianiu kompetencji rodzicielskich i pogłębianiu więzi między rodzicami a dziećmi. Każdy rodzic przeżywa czasem chwile, kiedy czuje potrzebę zatrzymania się i zastanowienia czy idzie w dobrą stronę, czy wychowanie własnego dziecka nie wymyka się mu spod kontroli, czy robi wszystko, żeby przygotować dziecko do wejścia w dorosłe życie. Coaching rodzicielski pomaga zrobić „porządek” w tej dziedzinie życia.

Rodzic jest tutaj ekspertem, który przy pomocy coacha odpowiada sobie na różne pytania, m.in.:

 • Jakim chcę być rodzicem?
 • Jakie wartości chcę przekazać mojemu dziecku?
 • Jakie kompetencje są ważne dla mojego dziecka, które stanie się kiedyś dorosłym? Jak mogę wesprzeć ich rozwój?
 • Jakie obowiązki i przywileje chciałbym wprowadzić w codzienność mojego dziecka?
 • Jaką więź chciałbym mieć ze swoim dzieckiem?
 • Czego potrzebuję, żeby stać się rodzicem takim jakim chciałbym być?

 

W trakcie sesji ustalane są cele – ważne dla rodzica i zgodne z jego wartościami. Zadaniem coacha jest wspieranie rodzica w rozwoju siebie, swoich kompetencji rodzicielskich oraz we wdrażaniu rozwiązań w życie.

Zainteresowany coachingiem rodzicielskim?

skontaktuj się i umów na spotkanie

Wróć do oferty głównej

Zobacz co jeszcze mam w swojej ofercie